کمردرد و مبلمان

تاثیر مبل بر سلامت کمر و ستون فقرات در دراز مدت چگونه است ؟

 

قصد داریم در این مقاله در موردتاثیر مبل بر سلامت کمربا شما عزیزان صحبت کنیم. استفاده از

مبل شنی برای افرادی که دیسک کمر دارند چه اثری دارد؟

همیشه با این سوال مواجه می شویم که چه نوع مبلمانی برای کسانی که دیسک کمر دارند مناسب است؟ مبل شنی یکی از انواع جدید مبلمان می باشد که در مدل های راحتی نیز وجود دارد. خرید مبل شنی به افراد دارای دیسک کمر و عارضه در ستون فقرات توصیه می شود. در هر مدل مبلمان راحتی مبل یکی از موارد مهم است که در هنگام خرید مبل بایستی به آن توجه کنید. مبل شنی معمولا راحت و وسط آن گود تر از سایر قسمت ها می باشد. باید توجه کنید که طرز نشستن صحیح روی مبلمان بسیار در سلامتی فرد تاثیر گذار است.

استفاده از مبل استاندارد برای کسانی که دیسک کمر دارند حتما ضرورت دارد. دلیل این امر این است که نشست و برخاست از روی مبل فشار کمتری به گردن، کمر، ستون فقرات و زانوی این افراد وارد می کند. از این رو یکی از وسایل ضروری برای این افراد مبل استاندارد می باشد که در کنار تخت خواب استاندارد و جا لباسی ایستاده اهمیت دارد.

 انتخاب مبل مناسب:

انتخاب مبل مناسب نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. چرا که مبل مناسب از کمر درد های زودرس جلوگیری می کند. زندگی با مبل استاندارد برای افراد دارای دیسک در قسمت گردن و کمر، کسانی که ساییدگی در قسمت زانوها و استخوان ها و پوکی استخوان دارند بسیار راحت تر و همراه با درد کمتر می باشد. اگر از مبلمان استاندارد و طبی استفاده کنید ستون فقرات شما در راحت ترین و طبیعی ترین شکل خود قرار می گیرد. در این صورت بسیار کمتر آسیب می بینید. از همه مهم تر این که بسیار کمتر دچار خستگی و درد خواهید شد. این نوع مبلمان ارتفاع مناسب و نشیمن گاه طبی و استاندارد دارد.

چگونه مبل مناسب برای کمر را بشناسیم؟

این نوع مبلمان دارای خصوصیات منحصر به فرد و مهمی است که در ادامه به آن می پردازیم:

  • ارتفاع تا سطح زمین به گونه ای است که پاها به درستی بر روی سطح زمین قرار بگیرد.
  • طول نشیمن نه زیاد عریض  و نه باریک باشد به طوری که پاها روی زمین باشد و بتوان به خوبی تکیه داد.
  • پشتی مبل بایستی تمامی ستون فقرات را در بگیرد.
  • در هنگام نشستن بایستی کاملا احساس راحتی کنید.

اگر تا الان احساس کمر درد داشته اید در انتخاب مبلمان دقت کنید. انتخاب مبلمان مناسب را در لیست لوازم منزل خود قرار دهید.

 


 مبل استاندارد و طبی به این افراد پیشنهاد می شود. اما گاهی مشاهده می شود که افراد پس از خرید مبل استاندارد و طبی بازهم دچار مشکلات کمر، ستون فقرات و گردن می شوند. علت این امر می تواند استفاده نادرست از مبلمان باشد. اگر مبلمان استاندارد باشند و به درستی از آن ها استفاده شود در این صورت فرد در اثر نشستن طولانی مدت بر روی مبل نیز بسیار کمتر احساس خستگی می کند. مبلمان مناسب کمترین فشار را روی ستون فقرات و کمر وارد می کند. بیماری های مربوط به کمر مانند دیسک کمر و درد مربوط به آن هم برای مردان و هم برای زنان ایجاد می شود. سبک زندگی فرد کمک بسیاری در کنترل این عارضه می کند.
​​

آخرین مورد های موفق